Misja i wizja Przedszkola

MISJA PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole:

• zapewnia dzieciom opiekę oraz bezpieczeństwo,

• tworzy warunki dla indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka zgodnie z jego możliwościami,

• przestrzega zasady wynikające  z Konwencji Praw Dziecka,

• kształtuje postawy moralne, proekologiczne,

• promuje zdrowie fizyczne i psychiczne,

• organizuje sprawne  funkcjonowanie organów przedszkola i zarządzanie placówką,

• analizuje i ocenia efekty swojej pracy,

• wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców.

• analizuje i ocenia efekty swojej prac, a uzyskane wyniki wykorzystuje   do ciągłego doskonalenia się.

W naszym Przedszkolu akceptujemy każde Dziecko - takim jakim jest.

WIZJA PRZEDSZKOLA

• Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwartą na ich potrzeby.

• Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i wszechstronny rozwój, przygotowującą do podjęcia nauki w szkole, nastawioną na osiąganie sukcesu.

• Oferty edukacyjne stwarzają warunki do twórczości, rozwijania umiejętności i kształtowania samodzielności oraz wartości moralnych.

• Promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i właściwe odżywianie się.

• Przedszkole wychowuje dzieci w duchu wartości uniwersalnych takich jak : dobro, piękno, prawda, szacunek, tolerancja, patriotyzm.

• Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.

• Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.

• Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna.

• Przedszkole uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego. Baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia wpływają na wysoki poziom pracy. Przedszkole promuje swoje osiągnięcia w środowisku lokalnym.